Strona główna

Nawigacja

 • Czy mamy szansę na tytuł "GENialna Szkoła"?

  06.04.2015

   

  Czy mamy szansę na tytuł "GENialna Szkoła"?

   

                                 Czy mamy szansę na tytuł "GENialna Szkoła"? - Obrazek 1     Czy mamy szansę na tytuł "GENialna Szkoła"? - Obrazek 2

   

   

 • Pisanki, pisanki, jajka malowane...

  28.03.2015

   

  PISANKI, PISANKI, JAJKA MALOWANE…

   

            Słowa tej piosenki pasują do wydarzeń, które odbyły się 26 marca w klasie I. Zaprosiliśmy na zajęcia mamę Patrycji i Patryka panią Agnieszkę Urbaniak. Na początku zajęć pani Agnieszka zaprezentowała dzieciom wykonane przez siebie piękne pisanki z wykorzystaniem cekinów oraz inne świąteczne ozdoby, aby dzieci mogły się na nich wzorować. Później każdy otrzymał od pani Agnieszki styropianowe jajko. Rozdałyśmy potrzebne materiały do samodzielnego zdobienia i dzieci zabrały się do pracy. Pani Agnieszka udzielała na bieżąco wskazówek i odpowiadała na pytania zadawane przez dzieci. Służyła im radą i pomocą. Wszystkie dzieci bawiły się świetnie. Pracowały wytrwale i doprowadziły swoją pracę do końca. Później zostało już tylko podziwiać piękne pisanki, a pomysłowość dzieci była godna podziwu. Wszyscy zakończyli pracę nad pisankami w doskonałych nastrojach i z dumą zabrali je do domów, aby ozdabiały wielkanocny stół.

  Składamy jeszcze raz pani Agnieszce podziękowania za udział w zajęciach.

     

         Pisanki, pisanki, jajka malowane... - Obrazek 1   Pisanki, pisanki, jajka malowane... - Obrazek 2   Pisanki, pisanki, jajka malowane... - Obrazek 3

   

                                                                                                                Anna Zaborska

   

 • Ach co to był za dzień!

  27.03.2015

   

  Ach co to był za dzień!

   

           Dwudziesty marca był w naszej szkole dniem wyjątkowym. Właśnie w tym terminie zamierzaliśmy przywitać zbliżającą się do nas wielkimi krokami wiosnę. Dzieci i nauczyciele postanowili pojawić się ubrani iście wiosennie – im bardziej kolorowo, tym lepiej! Każdy miał także przy sobie jakiś hałasujący przedmiot - grzechotkę, gwizdek, czy na przykład tamburyn; a wszystko po to, by podczas korowodu, który przemierzał ulicami Wierzbna, przegonić Panią Zimę. Nim do tego jednak doszło, dzieci czekała niespodzianka...

          Właśnie 20 marca, na naszym niebie, można było zaobserwować rzadkie i bardzo emocjonujące zjawisko. Mowa oczywiście o zaćmieniu Słońca. Od początku tygodnia nauczyciele próbowali zdobyć narzędzia, by oglądanie Słońca i Księżyca w tak nietypowym układzie przebiegało bezpiecznie. I udało się! Dzięki uprzejmości Pana Mirka Kowalczyka i Pana Józefa Płaczka oraz zaangażowaniu dwójki naszych Uczniów – Julii Urbaniak i Jakuba Majorka – mieliśmy do dyspozycji 2 maski spawalnicze i 4 filtry od masek, czyli szkiełka.

  Oglądanie zaczęliśmy pod koniec trzeciej lekcji. Przedszkolaki miały swoje obserwatorium w klasie „Biedronek”, natomiast pozostali uczniowie oglądali to urocze zjawisko na placu szkoły. Dzieci były zachwycone. Każdy, kto brał szkiełko lub maskę wydawał z siebie dźwięki zachwytu. „Achom” i „echom” nie było końca. Zauroczeni tym niezwykłym zjawiskiem, a także naładowani pozytywną energią musieliśmy jeszcze dotrwać do szóstej lekcji. Wtedy to, przyodziani w różnobarwną bibułę, zaopatrzeni w hałasujące przedmioty, ruszyliśmy z kolorowymi buziami straszyć i przeganiać wredną Zimę (choć w tym roku była dla nas wyjątkowo łaskawa, my byliśmy bezlitośni ;))

           Barwny i głośny korowód, przemierzając ulicami Wierzbna, wzbudzał wielką ciekawość wśród mieszkańców, którzy zdziwieni wyglądali przez okna i przyjaźnie się z nami witali. Obeszliśmy całą miejscowość, zajrzeliśmy w każdy zakątek i chyba udało nam się osiągnąć nasz cel – Zima została przegnana! Dowodem na naszą skuteczność może być pięknie świecące słoneczko, które pojawiło się w sobotę nad naszymi głowami, mimo prognozowanych na ten dzień opadów śniegu.

   

   

      Ach co to był za dzień! - Obrazek 1  Ach co to był za dzień! - Obrazek 2  Ach co to był za dzień! - Obrazek 3

   

                                                                                 Edyta Dymianowska i Anna Baran

   

 • Konkurs SKO

  25.03.2015

   

  Konkurs SKO

  Dołączcie do zabawy z SKO i zaprojektujcie najfajniejszą odznakę dla najlepiej oszczędzających. Szczegóły konkursu możecie zobaczyć na stronie internetowej SKO

  www.skowsgb.pl

   

  UWAGA! 

  Termin składania prac do 29 marca 

   

 • Turniej "Zebra"

  18.03.2015

   

  Turniej „Zebra”

   

            14 marca 2015r. odbył się w hali sportowej przy Zespole Szkół w Sulechowie turniej wiedzy o ruchu drogowym „Zebra” dla uczniów klas I-III. Z naszej szkoły pojechała tam drużyna z klasy II w składzie: J. Kościelski, W. Brembor, W. Szewczyk, J. Kulisz, M. Ren i J. Sikorska.  

           Organizatorami turnieju byli ZHP Komenda Hufca Babimojsko- Sulechowskiego i Komenda Policji w Sulechowie. Dzieci do wykonania miały trzy konkurencje sportowe oraz trzy ze znajomości wiedzy o ruchu drogowym. Sędziowie przy ocenianiu poszczególnych konkurencji brali pod uwagę poprawność wykonanych zadań, dokładność i czas.

   

           Turniej "Zebra" - Obrazek 1    Turniej "Zebra" - Obrazek 2    Turniej "Zebra" - Obrazek 3

   

                                                                                                                     Jolanta Hała

   

 • Jak słodko być pszczelarzem!

  18.03.2015

   

  Jak słodko być pszczelarzem!

   

            Pszczoły wszystkim chyba kojarzą się ze słodkim, pysznym, zdrowym miodem. Przyjemnie jest chrupać świeżą bułeczkę z lepkim syropem i popijać do tego cieplutkie kakao. Jednak, żeby to się stało, to najpierw pszczoły muszą się bardzo napracować. Potem jeszcze pszczelarz musi wykazać się swoją wiedzą i sprytem, aby wybrać miód z ula.

           W dniu 18 marca przyjechał do nas Pan Feliks Okińczyc z Lubikowa, który od lat zajmuje się pszczołami. Pięknie opowiadał o życiu tych pożytecznych owadów, zwyczajach i upodobaniach. Dzieci dokładnie obejrzały strój pszczelarza i na moment mogły poczuć się jak nasz gość, przymierzając wspaniały kapelusz. Mogły zajrzeć do wnętrza ula i zobaczyć mieszkanie pszczół. Dowiedziały się, jakie zwyczaje panują w ulu i jak ważne znaczenie ma królowa. Nauczyliśmy się, jak postępować w razie ataku pszczoły. Zaskoczyła nas informacja, że pszczoła i kobra mają taki sam skład chemiczny jadu.

           Bardzo dziękujemy za wspaniałą lekcje o pszczołach Panu Feliksowi oraz jego żonie Małgorzacie za przygotowanie słodkich upominków.

   

                   Jak słodko być pszczelarzem! - Obrazek 1   Jak słodko być pszczelarzem! - Obrazek 2   Jak słodko być pszczelarzem! - Obrazek 3

   

   

                                                                                                                    Jolanta Hała

 • „Trzeba czytać tak, jakby się głośno myślało…”

  18.03.2015

   

  Trzeba czytać tak, jakby się głośno myślało…

   

   

  Właśnie takich słów użyła Wisława Szymborska w rozmowie z Anną Dymną, gdy dyskutowały o poezji i sztuce recytacji. Nasza noblistka uważała, że tylko prostota może uchronić słowo przed utratą mocy i sensu. Tylko dzięki prostocie można uniknąć przerostu formy nad treścią. Dlatego też właśnie w taki sposób swoje wiersze czytają poeci – konkretnie i prosto.

           Czasami pojawiają się jednak mówcy szczególni. Tacy, którzy sami są czystą poezją i mówią w sposób piękny, delikatny, magiczny. Tacy, którzy potrafią oddać geniusz poezji – przekazać to, co ukryte pomiędzy wierszami… Takich też mówców nie zabrakło na tegorocznych Gminnych Eliminacjach Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego.

  Naszą szkołę reprezentowało pięcioro Uczniów, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Byli to Jakub Majorek, Karolina Dobkiewicz, Hania Płachnia, Sandra Szarata i Zuzia Tyma. Dwóm dziewczynkom udało się zakwalifikować do etapu rejonowego. Sandra (pierwsza z nich) rozbawiła nas utworem Marii Terlikowskiej „Ziółko”, który idealnie pasował do jej przebojowego i przekornego charakteru, Zuzia natomiast zabrała nas w magiczny świat „Małego Księcia”, dostarczając ogromnej dawki wzruszeń. Konkurs rejonowy już tuż, tuż. Dziewczyny, trzymamy za Was kciuki, a wszystkim Uczestnikom serdecznie gratulujemy.

   

             „Trzeba czytać tak, jakby się głośno myślało…” - Obrazek 1     „Trzeba czytać tak, jakby się głośno myślało…” - Obrazek 2

   

   

 • NOWA STRONA INTERNETOWA SZKOŁY

  08.03.2015

   

             INFORMUJEMY, IŻ DZIAŁA JUŻ NOWA STRONA INTERNETOWA SZKOŁY: http://spwierzbno.przytoczna.pl/ 

             PRZEZ JAKIŚ CZAS BĘDZIE RÓWNIEŻ AKTYWNA STARA STRONA INTERNETOWA, NA KTÓREJ BĘDĄ JESZCZE UMIESZCZANE WSZELKIE AKTUALNOŚCI. 

 • WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE SZKOLNE

  05.03.2015

   

  WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE SZKOLNE

  9-11 III 2015 r.

   

  PONIEDZIAŁEK

   

  8:00- 8:45- spotkanie z wychowawcami w klasach, wykonanie ozdoby wielkanocnej

  9:00- Msza Święta z nauką rekolekcyjną w Kościele

  10:00 - Klasy I-III film

             -  Klasy IV-VI film

  12:25 - Klasy I_III odjazd do domu

  12:40- lekcje

   

   

  WTOREK

   

  8:00- 8:45- Lekcje

   

  9:00- Msza Święta z nauką rekolekcyjną w Kościele

   

  10:00- Klasy I-III- zajęcia z wychowawcą

   

          - Klasy IV-VI- Film, część II

   

  12:40- Klasy IV-VI lekcje

   

   

  ŚRODA

   

   

  8:00- 8:45- klasy I- III- lekcje

   

  8:00- 8:30- klasy IV-VI konkurs wiedzy o Janie Pawle II na podstawie filmu

   

  8:30- Klasy III-VI- spowiedż

   

  9:00- Msza Święta z nauką rekolekcyjną w kościele

   

  10:00- Droga Krzyżowa

   

  10:45- Lekcje

   

   

   

 • Nieco tańca, nieco wiedzy!

   

  Nieco tańca, nieco wiedzy!

   

            Ostatnie doświadczenia związane z Tańcem Belgijskim, który zaprezentowaliśmy przy okazji naszej comiesięcznej akcji „Każdy Uczeń w Wierzbnie wie – chcesz być zdrowy? Ruszaj się!” tak nas poruszyły i sprawiły nam tyle przyjemności, że postanowiliśmy zorganizować małą powtórkę... i to niejedną!

            Pierwsza miała miejsce tuż przed feriami. Aby dostarczyć naszym organizmom zastrzyku energii, postanowiliśmy zorganizować karnawałową dyskotekę. Belgijka, którą odtańczyliśmy ostatnio, uświadomiła nam, że taka forma ruchu jest dużo przyjemniejsza od wyciskania siódmych potów na salach treningowych. Uczniowie starszych klas zaprezentowali nam przygotowane przez siebie na lekcjach wuefu układy choreograficzne, które były na naprawdę wysokim poziomie. Świetnie się bawiliśmy, a przy okazji wzmocniliśmy mięśnie i pozbyliśmy się wszelkich negatywnych emocji.

            Druga powtórka odbyła się tuż po feriach. Na specjalne zaproszenie Pani Edyty Dymianowskiej odwiedziła nas instruktorka aerobiku – Pani Marta Bobińska. Zanim jednak zajęcia z naszym gościem się rozpoczęły, po raz kolejny uświadomiono nam jak ważny w życiu każdego z nas jest sport, ruch, wszelkie formy aktywności fizycznej. Pretekstem do takiej dyskusji był Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy. Dowiedzieliśmy się nieco o samej chorobie, ale przede wszystkim poznaliśmy ogromną wartość zdrowego i higienicznego trybu życia. Ruch zdecydowanie może je wydłużyć i poprawić jego jakość. Dobre humory, z jakimi opuszczaliśmy salę gimnastyczną po zajęciach z Panią Martą są tego najlepszym dowodem.

            Taniec i ruch naprawdę wyzwalają w ludziach to, co najlepsze. Dzięki nim stajemy się nie tylko zdrowsi, ale i pewniejsi siebie, mniej zestresowani i pozytywniej nastawieni do życia...

   

   

         Nieco tańca, nieco wiedzy! - Obrazek 1  Nieco tańca, nieco wiedzy! - Obrazek 2  Nieco tańca, nieco wiedzy! - Obrazek 3

   

   

 • REKRUTACJA DZIECI DO PRZEDSZKOLA W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

  01.03.2015

   

   

  REGULAMIN REKRUTACJI DZIECI

  do Przedszkola w roku szkolnym 2015/2016

   

  PODSTAWA PRAWNA:

  1. Ustawa o systemie oświaty (t.j. Dz. U. 2004 r., Nr 256, poz., 2572 ze zmianami).

   

  Informacje ogólne

  § 1.

  1. Dzieci do przedszkoli przyjmuje się na podstawie pisemnej deklaracji kontynuacji edukacji przedszkolnej lub wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola złożonego w placówce przez rodziców/opiekunów kandydata.

  2. Przebieg rekrutacji dzieci do przedszkola obejmuje:

  1. ogłoszenie o rekrutacji dzieci do przedszkola na dany rok szkolny,

  2. powołanie Komisji Rekrutacyjnej i ustalenie jej planu pracy,

  3. ustalenie harmonogramu rekrutacji zasadniczej i uzupełniającej,

  4. wydawanie i przyjmowanie „Deklaracji o kontynuacji edukacji przedszkolnej”,

  5. wydawanie i przyjmowanie „Wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola”.

  1. Deklarację kontynuacji edukacji przedszkolnej” składają rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola w terminie 5 dni poprzedzających termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego. Wzór: „Deklaracji kontynuacji edukacji przedszkolnej” stanowi załącznik nr 1 do niniejszego Regulaminu.

  2. Niezłożenie deklaracji w wyznaczonym terminie jest jednoznaczne z rezygnacją
   z miejsca w dotychczasowej placówce w nowym roku szkolnym.

  3. Zapisanie dziecka do placówki odbywa się na podstawie pisemnego wniosku o przyjęcie do przedszkola. Wzór: „Wniosku przyjęcia dziecka do przedszkola” stanowi załącznik nr 2 do niniejszego Regulaminu.

  4. Wszystkie obowiązujące w rekrutacji terminy i wymagane czynności rodziców zawiera Harmonogram rekrutacji (uzgodniony z organem prowadzącym) stanowiący załącznik nr 3 do niniejszego Regulaminu.

   

  REKRUTACJA ZASADNICZA

  § 2.

  1. Rekrutacja do przedszkoli odbywa się poprzez: 

  1. złożenie wypełnionego ręcznie Wniosku przyjęcia dziecka do przedszkola.

  1. Zgłoszenie będzie uznane za terminowe pod warunkiem dostarczenia do przedszkola wniosku (wraz z określonymi dokumentami i oświadczeniami) w formie papierowej
   w wymaganych terminach.

  2. Druki można pobrać: na stronach internetowych: http://przedszkole.przytoczna.pl/, http://spwierzbno31.edupage.org/, www.przytoczna.pl

  lub w formie papierowej w placówce.

  1. Termin rozpoczęcia rekrutacji – 2 marca.

   

  PROCEDURA ODWOŁAWCZA

  § 3.

  1. W terminie 7 dni od podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych
   i nieprzyjętych rodzic/opiekun może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem
   o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata.

  2. Wniosek składa się tylko w placówce, w której zostały złożone dokumenty (przedszkole pierwszego wyboru).

  3. Przewodniczący Komisji rekrutacyjnej sporządza uzasadnienie odmowy przyjęcia w terminie 5 dni od dnia wystąpienia przez rodzica z wnioskiem.

  4. Rodzic w terminie 7 dni od otrzymania uzasadnienia może wnieść do dyrektora odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.

  5. Odwołanie składane jest wyłącznie w placówce pierwszego wyboru.

  6. Dyrektor rozpatruje odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie 7 dni od daty wpłynięcia. Decyzja dyrektora po rozpatrzeniu odwołania jest ostateczna.

  7. Na rozstrzygnięcie dyrektora służy skarga do sądu administracyjnego.

   

  REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

  § 4.

  1. Po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego przedszkola dysponujące wolnymi miejscami ogłaszają termin rekrutacji uzupełniającej.

  2. Przy rekrutacji uzupełniającej stosuje się ten sam tryb, zasady i kryteria, jakie obowiązywały podczas postępowania rekrutacyjnego.

  3. Termin rekrutacji uzupełniającej – według harmonogramu danej placówki.

   

  ZASADY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO

  § 5.

  Do przedszkoli przyjmowane są dzieci w wieku od 3 do 5 lat zamieszkałe na obszarze gminy Przytoczna.

  § 6.

  W przypadku dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, wychowaniem przedszkolnym może być objęte dziecko w wieku powyżej 6 lat, nie dłużej jednak niż do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 8 lat. Obowiązek szkolny tych dzieci może być odroczony do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 8 lat.

  § 7.

  W szczególnie uzasadnionych przypadkach dyrektor przedszkola może przyjąć dziecko, które ukończyło 2,5 roku.

  § 8.

  Dziecko w wieku 5 lat jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne
  w przedszkolu lub w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej.

  § 9.

  Przyjęcia dzieci spoza terenu Gminy Przytoczna mogą mieć miejsce tylko po zaspokojeniu potrzeb mieszkańców.

  § 10.

  1. Rodzic we wniosku, zgodnie z preferencjami dokonuje wyboru nie więcej niż 2 placówek.

  1. Kwalifikowanie odbywa się do jednej z placówek (przedszkole lub oddział przedszkolny
   w szkole podstawowej) zgodnie z listą preferencji, na podstawie uzyskanej liczby punktów rekrutacyjnych.

  2. Liczba punktów uzyskanych w danej placówce jest sumą wartości punktowych spełnionych kryteriów ustawowych i kryteriów samorządowych (uchwała).

  3. Punkty za spełnianie kryteriów zostaną naliczone, gdy:

  1. zaznaczono we wniosku kryteria, które dziecko spełnia;

  2. dostarczono do placówki pierwszego wyboru wydrukowany lub wypełniony ręcznie
   i podpisany przez rodzica wniosek wraz z odpowiednimi dokumentami;

   

  § 11.

  1. W przypadku większej liczby kandydatów, niż liczba wolnych miejsc w przedszkolu, w pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie następujące kryteria ustawowe

   

  Kryteria ustawowe

  Liczba punktów

  1

  Wielodzietność rodziny kandydata (troje i więcej dzieci)

  1

  2

  Niepełnosprawność kandydata

  1

  3

  Niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata

  1

  4

  Niepełnosprawność obojga rodziców kandydata

  1

  5

  Niepełnosprawność rodzeństwa kandydata

  1

  6

  Samotne wychowywanie kandydata w rodzinie (panna, kawaler, wdowa, wdowiec, osoba pozostająca w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osoba rozwiedziona, chyba, że osoba taka wychowuje wspólnie, co najmniej jedno dziecko z jego rodzicem),

  1

  7

  Objęcie kandydata pieczą zastępczą

  1

   

  2. W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych w pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu przedszkole nadal dysponuje wolnymi miejscami, w drugim etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę następujące kryteria określone Uchwałą Nr IV/30/2015 Rady Gminy Przytoczna z dnia 05.02.2015r.

   

  Kryteria dodatkowe

  Liczba punktów

  1

  kandydat urodzony w roku 2011, który nie był wcześniej objęty edukacją przedszkolną

  14

  2

  kandydat, którego rodzeństwo w roku szkolny 2015/2016 kontynuować będzie edukację przedszkolną w tym przedszkolu

  12

   

  3

  kandydat obojga rodziców/prawnych opiekunów pracujących zawodowo lub uczących się trybem stacjonarnym

  10

  4

  liczba zdeklarowanych godzin w karcie zgłoszenia (za każdą zdeklarowaną h – 1 pkt.) max 7 pkt.

  7

  5

  kandydat, który brał udział w postępowaniu rekrutacyjnym w roku szkolnym 2014/2015 i nie został przyjęty

  6

  6

  kandydat, który zamieszkuje w obwodzie Szkoły Podstawowej gdzie ze względu na rejonizację będzie realizował obowiązek szkolny

  4

   

  SKŁAD I ZADANIA KOMISJI REKRUTACYJNEJ

  § 12.

  1. W skład komisji rekrutacyjnej wchodzą:

  1. przedstawiciel rady pedagogicznej,

  2. przedstawiciel rady rodziców,

  3. Przedstawiciel organu prowadzącego.

  1. Do zadań komisji rekrutacyjnej należy w szczególności:

  1. weryfikacja wniosków w oparciu o dostarczone dokumenty. Przewodniczący komisji rekrutacyjnej może zażądać od rodziców dokumentów potwierdzających okoliczności zawarte w oświadczeniach, w terminie wyznaczonym przez przewodniczącego lub może zwrócić się do Wójta Gminy Przytoczna o potwierdzenie tych okoliczności;

  2. ustalenie wyników postępowania rekrutacyjnego oraz podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych (lista zawiera imiona i nazwiska kandydatów uszeregowanych w kolejności alfabetycznej oraz najniższą liczbę punktów, która uprawnia do przyjęcia);

  3. podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych (lista zawiera imiona i nazwiska kandydatów uszeregowanych
   w kolejności alfabetycznej oraz najniższą liczbę punktów, która uprawnia do przyjęcia oraz datę ogłoszenia wiadomości i podpis przewodniczącego komisji rekrutacyjnej);

  4. sporządzenie protokołów z przebiegu postępowania rekrutacyjnego;

  5. sporządzenie uzasadnień odmowy przyjęcia dziecka do przedszkola;

  6. w przypadku posiadania wolnych miejsc przeprowadzenie postępowania uzupełniającego do 31 sierpnia.

   

  OBOWIĄZKI RODZICÓW W PROCESIE REKRUTACJI

  § 13.

  1. Rodzice dziecka uczęszczającego do przedszkola zobowiązani są do złożenia w danej placówce „Deklaracji kontynuacji edukacji przedszkolnej” w wyznaczonym terminie.

  2. Rodzice ubiegający się o przyjęcie dziecka do przedszkola zobowiązani są do:

  1. Pobrania druku i dostarczenie do placówki w wymaganym terminie.

  (Wniosek dostępny jest w placówkach i na stronach internetowych http://przedszkole.przytoczna.pl/ i http://spwierzbno31.edupage.org/ oraz na stronie www.przytoczna.pl .

  1. Do wniosku dołącza się:

  1. oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata (załącznik nr 4 do Regulaminu);

  2. orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność, orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721, z późn. zm.);

  3. prawomocny wyrok sądu rodzinnego orzekający rozwód lub separację lub akt zgonu oraz oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem (załącznik nr 5 do Regulaminu);

  4. dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą zgodnie z ustawą
   z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U.
   z 2013 r. poz. 135, ze zm.);

  5. zaświadczenie z zakładu pracy o zatrudnieniu (załącznik nr 6 do Regulaminu);

  6. w przypadku samozatrudnienia - aktualny wpis do działalności gospodarczej;

  7. zaświadczenie z uczelni /szkoły zawierające informacje o nauce w systemie dziennym;

  h) Złożenia dokumentów w oryginale, notarialnie poświadczonej kopii albo
  w postaci urzędowo poświadczonego zgodnie z art. 76a § 1 kodeksu postępowania administracyjnego odpisu lub wyciągu z dokumentu.

  i) oświadczenia drugiego etapu (załącznik nr 7 do Regulaminu)

   

  1. Dokumenty mogą być złożone także w postaci kopii poświadczonej za zgodność
   z oryginałem
   (§ 15 ust. 2 pkt 2 lit. c, d, e).

  2. Oświadczenia składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań.

  3. Oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka może być zweryfikowane
   w drodze wywiadu, o którym mowa w art. 23 ust. 4a ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych.

  1. Rodzice przedstawiają dokument potwierdzający okoliczności zawarte w oświadczeniach, w terminie wyznaczonym przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej.

  2. Po procesie rekrutacji rodzice zobowiązani są do wyboru placówki poprzez złożenie oświadczenia woli uczęszczania dziecka do przedszkola, do którego dziecko zostało zakwalifikowane.

  3. Niespełnienie wymogów przedstawionych w § 15 ust. 2 pkt 4 jest równoznaczne
   z rezygnacją z miejsca w przedszkolu.

  4. Rodzic, którego dziecko nie zostanie przyjęte ma prawo do ubiegania się o przyjęcie kandydata do przedszkola w ramach rekrutacji uzupełniającej, jeśli placówka posiada wolne miejsca.

  ZADANIA DYREKTORA PRZEDSZKOLA

  § 14.

  Wykonanie czynności przygotowawczych do pracy komisji rekrutacyjnej w tym, m.in.:

  1. powołanie komisji rekrutacyjnej i wyznaczenie przewodniczącego (zarządzenie dyrektora);

  2. umieszczenie na tablicy ogłoszeń harmonogramu rekrutacji i niniejszego Regulaminu;

  3. rozpatrzenie odwołań od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.

   

  § 15.

  Organizowanie prac komisji zgodnie z przepisami prawa i postanowieniami niniejszego Regulaminu.

  PRZEPISY KOŃCOWE

  § 16.

  Przez rodziców rozumie się też prawnych opiekunów i rodziców zastępczych.

  § 17.

  Przydział do grup przedszkolnych na rok szkolny 2015/2016 nastąpi po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego. Organizacja grup uzależniona jest od liczby i wieku dzieci przyjętych oraz kontynuujących edukacje przedszkolną.

  § 18.

  Na wolne miejsca w trakcie roku szkolnego dzieci przyjmowane są do przedszkola decyzją dyrektora.

  § 19.

  Załącznikami do niniejszego Regulaminu są:


   

  1. Deklaracja kontynuacji edukacji przedszkolnej”

  2. Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola”,

  3. Harmonogram rekrutacji

  4. Oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata

  5. Oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka

  6. Zaświadczenie z zakładu pracy o zatrudnieniu

  7. Oświadczenia drugiego etapu (pkt. III wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola)

   

  Regulamin obowiązuje z dniem jego wprowadzenia (zarządzenie dyrektora).

   

  Załącznik nr 3

  do Regulaminu rekrutacji dzieci

  do przedszkola na rok szkolny 2015/2016

   

  HARMONOGRAM REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLA:

   

  Lp.

  Daty

  Etap rekrutacji/czynności rodzica(prawnego opiekuna)

  od

  do

  1.

  02.03.2015

  06.03.2015

  Przyjmowanie deklaracji rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola o woli kontynuacji wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym

  2.

  12.03.2015

  03.04.2015

  Składanie wniosków wraz z załącznikami

  3.

  13.04.2015

  16.04.2015

  Praca Komisji nad wnioskami, weryfikacja wniosków

  4.

  17.04.2015 godz. 13.00

  Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych (tablica ogłoszeń w przedszkolu)

  5.

  20.04.2015

  24.04.2015

  Potwierdzenie przez rodziców woli uczęszczania dziecka do wybranego przedszkola

  6.

  28.04.2015 godz. 13.00

  Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola (tablica ogłoszeń w przedszkolu)

  Procedura odwoławcza

  7.

  24.04.2015

  20.05.2015

  Procedura odwoławcza zgodnie z Regulaminem rekrutacji dzieci do przedszkola.

  Nabór uzupełniający (dotyczy wolnych miejsc)

  8.

  21.05.2015

  31.08.2015

  Składanie w przedszkolu podpisanych wniosków o przyjęcie do placówki.

   

   

  Uzgodniono z Organem prowadzącym, dnia 26.02.2015r.           

   

 • Uwaga

  01.03.2015

  UWAGA!!!

  Przedszkolaki i uczniowie Szkoły Podstawowej proszeni są o przyniesienie na poniedziałek, tj. 02.03.2015 roku stroju sportowego. 

 • Bezpieczne ferie

  15.02.2015

   

  Bezpieczne ferie

            W czwartek 12 lutego w naszej szkole mieliśmy przyjemność - po raz kolejny w tym roku - gościć naszego Dzielnicowego. Tym razem Pan Jan Piasecki w każdej klasie przeprowadził pogadankę w związku z nadchodzącymi feriami zimowymi.Dzieci miały okazję utrwalić sobie zdobytą wcześniej wiedzę dotyczącą bezpiecznych zabaw (również na śniegu....kto wie...może pojawi się w najbliższych dniach ? ), bezpiecznych zachowań w domu podczas nieobecności Rodziców oraz o zasadach bezpieczeństwa w kontaktach z nieznajomymi.W klasach starszych poruszono również tematykę odpowiedzialności nieletnich w sytuacjach agresji i przemocy. Uczniowie mieli możliwość podjęcia dyskusji oraz zadawania pytań.Wierzymy ,że nasi Uczniowie - po takiej dawce wiedzy -  juz za dwa tygodnie z uśmiechem na twarzy wrócą do szkoły cali i zdrowi. A póki co......życzymy Wam wspaniałych ferii !!! 

     Bezpieczne ferie - Obrazek 1  Bezpieczne ferie - Obrazek 2  Bezpieczne ferie - Obrazek 3

                                                                                                                                           Małgorzata Piasecka

   

 • Tańczyć każdy może...

  02.02.2015

   

  Tańczyć każdy może...

   

           ...trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi. Ta parafraza słów znanej niegdyś piosenki idealnie komponuje się z charakterem wydarzenia, jakie odbyło się ostatnio w naszej szkole. 28 stycznia, na trzeciej godzinie lekcyjnej miała miejsce odsłona kolejnego etapu akcji „Każdy Uczeń w Wierzbnie wie – chcesz być zdrowy? Ruszaj się!” Tym razem postanowiliśmy dostarczyć naszym organizmom dawki endorfin poprzez taniec.

          Belgijka lub po prostu Taniec Belgijski, który pięknie zaprezentowaliśmy, to nie tylko możliwość doskonałej zabawy. Jest to forma ruchu, która poprzez swój układ choreograficzny pozwala zintegrować grupę. Muzyka, towarzysząca tańcowi, została stworzona przez zespół Laïs i zyskała ogromną popularność wśród grup harcerskich. Taka aktywność pozwoliła nam więc nie tylko wzmocnić mięśnie i poprawić koordynację ruchową; świetnie się bawiliśmy, a przy okazji lepiej poznaliśmy i zjednoczyliśmy.

  Jeśli ktoś ma ochotę spalić kilka kalorii, to nie znajdzie przyjemniejszego sposobu. Dodamy tylko, że taniec redukuje stres, poprawia kondycję, rzeźbi ciało, a także zwiększa pewność siebie. A przede wszystkim – zbliża do siebie ludzi :)

   

       Tańczyć każdy może... - Obrazek 1  Tańczyć każdy może... - Obrazek 2  Tańczyć każdy może... - Obrazek 3

   

 • Matematyczny biwak

  02.02.2015

   

  Matematyczny biwak

   

            Gdy spotykam różne dzieci, to zawsze zadaję im pytanie: „Czy lubicie matematykę?”.

  Większość z nich zazwyczaj odpowiada, że NIE, co zawsze mnie zasmuca. Jednak, gdy uczniów szóstej klasy zapytałam, czy wzięli by udział w biwaku matematycznym, to każdy wyraził chęć, by w nim uczestniczyć.

           Aby można było wziąć udział w tym jednodniowym ”wypadzie” należało spełnić dwa warunki: pozytywnie zaliczyć pracę klasową z liczb całkowitych i nie sprawiać problemów wychowawczych. Uczniowie szóstej klasy bardzo się zmobilizowali, by wziąć udział w biwaku i tylko choroba oraz rodzinne wyjazdy były przyczyną nieobecności trzech uczennic.

           Nadszedł wreszcie dzień biwaku. Wystartowaliśmy 30 stycznia o godzinie 18stej, no 18:10, gdyż nieco się spóźniłam. Gdy przyjechałam wraz z mężem i synkiem wszyscy byli już obecni. Po otwarciu szkoły zaczęliśmy wnosić nasze rzeczy i organizować nocleg w szkole. Chłopcy wraz z moim mężem uszykowali sypialnię, natomiast dziewczyny wraz ze mną przygotowały kolację. Po wspólnym posiłku spędzaliśmy razem czas, aż przyszła pora na sen.

           Następnego dnia po śniadaniu i chwili dla siebie rozpoczęliśmy matematyczną część biwaku. Początek był trochę trudny, bo jakoś zapał do nauki, gdzieś zgubił nasz adres, ale gdy zmieniliśmy metodę kształcenia od razu przypomniał sobie, gdzie jesteśmy. Muszę tu dodać, że nauka przez zabawę to najlepszy sposób na zdobywanie wiedzy. Zagraliśmy w grę, w której trzeba było dojść do mety rozwiązując różne zagadki matematyczne. Pierwszy na mecie był Patryk, ale dla mnie każdy był zwycięzcą. Mam nadzieję, że dzięki zagadkom, każdy uczestnik zapamięta wzór na pole trapezu czy prostopadłościanu, a także jak wyliczyć ułamek liczby. Mam również nadzieję, że choć trochę zdobytej wiedzy pomoże uczestnikom podnieść punktację na sprawdzianie szóstoklasisty.

            Po obiedzie i posprzątaniu sali „Pszczółek” zagraliśmy mecz koszykówki. Drużyna chłopców w składzie: Kacper, Patryk, Mateusz, Janek kontra Mirka, Marysia, Julek i ja z mężem. Wynik meczu? Remis, gdyż w drugiej połowie nie udało się dokładnie zliczyć liczby rzuconych koszy

  i ostatni, decydujący kosz zdobyty przez drużynę chłopców zadecydował o wyniku.

  Dla mnie to był miło spędzony czas i mam nadzieję, że dla dzieci też.

            W planie jest jeszcze jeden biwak matematyczny? Ciekawe, czy będą jeszcze zainteresowani ?

   

                          Matematyczny biwak - Obrazek 1  Matematyczny biwak - Obrazek 2

   

   

  Edyta Dymianowska

   

   

 • Dzień Babci i Dziadka

  30.01.2015

   

  Dzień Babci i Dziadka

   

            Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. To święto naszych kochanych Babć i Dziadków. W naszej szkole zapraszanie tych dostojnych gości na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych i przedszkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
            Dnia 29 stycznia odbyła się ta wspaniała impreza. Na wstępie pani dyr. Katarzyna Śmigiel przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. Złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci z przedszkola i klas I-III przedstawiły przygotowany program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Po części artystycznej goście udali się na poczęstunek. Dzieci obdarowały swoich dziadków także pięknymi prezentami.

   

            Dzień Babci i Dziadka - Obrazek 1    Dzień Babci i Dziadka - Obrazek 2    Dzień Babci i Dziadka - Obrazek 3

   

                                                                                                                Jolanta Hała

   

   

 • Co słychać w klasie II

  26.01.2015

   

  Co słychać w klasie II?

   

         Dnia 16.01.2015 roku dzieci pod okiem mamy Gabrysi i Szymona, stworzyły przepiękne pudełka na ozdoby. Wykonały je techniką decoupage. To obco brzmiące słowo nie jest już dla drugoklasistów zagadką. Pracy było mnóstwo, pot lał się nie tylko z czoła, ale końcowy efekt pracy zachwycił wszystkie dzieci. Pani Magdalena Ciesiółka jeszcze zawita w naszej klasie i zrobimy inne cuda. Bardzo dziękujemy Jej za zakup pudełek. Zapraszamy innych rodziców do współpracy.

   

          Natomiast 30.10.2014 roku odchodziliśmy w naszej klasie Dzień Dyni. Dzieci przyniosły do szkoły dynie giganty i nie tylko. Mogliśmy je dotykać, wąchać, kroić, smakować. Jeśli ktoś nie wie, ile może być pestek w dyni, niech przyjdzie do nas, chętnie zdradzimy tajemnicę. Poznaliśmy walory zdrowotne pestek. Ugotowaliśmy słodką zupę oraz zrobiliśmy piękne świeczniki.

   

             Co słychać w klasie II - Obrazek 1  Co słychać w klasie II - Obrazek 2  Co słychać w klasie II - Obrazek 3

   

                                                                                                                Jolanta Hała

   

   

   

 • Przegląd Grup Jasełkowych i Kolędniczych

  16.01.2015

   

  Przegląd Grup Jasełkowych i Kolędniczych

   

          Dnia 16 stycznia 2015 roku przedszkolaki i uczniowie klas IV- VI Szkoły Podstawowej w Wierzbnie wraz z opiekunami Panią Martą Materna, Patrycją Misiewicz, Bogumiłą Kupczyk i Anną Baran wzieły udział w Przeglądzie Grup Jasełkowych i Kolędniczych. Podczas występów, które miały miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Przytocznej zaprezentowało się osiem grup:

  - mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej Rokitno 38

  - uczniowie Szkoły Podstawowej w Przytocznej

  - przedszkolaki z Wierzbna

  - mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej Rokitno 58

  - uczniowie Szkoły Podstawowej w Wierzbnie

  - Dzieci z Rokitna

  - Dzieci ze Świetlicy w Strychach

  - Uczniowie z Zespołu Edukacyjnego w Skwierzynie

             Podsumowanie spotkania jasełkowego zakończyło się w Bazylice w Rokitnie wspólnym kolędowaniem i koncertem Trio "Fermata" z Gorzowa Wielkopolskiego i Międzyrzecza. Na koniec każda grupa otrzymała podziękowanie za udział oraz piękny obraz Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. 

             Organizatorami spotkania byli: Gminny Ośrodek Kultury w Przytocznej, Wójt Gminy Przytoczna Bartłomiej Kucharyk, Kustosz Sanktuarium Matki Boskiej Rokitniańskiej ks. dr Józef Tomiak

   

    Przegląd Grup Jasełkowych i Kolędniczych - Obrazek 1 Przegląd Grup Jasełkowych i Kolędniczych - Obrazek 2 Przegląd Grup Jasełkowych i Kolędniczych - Obrazek 3

   

   

   

 • UWAGA

  12.01.2015

   

  UWAGA - Obrazek 1

   

  UWAGA

         

   

          Zapraszamy rodziców uczniów klas I-VI Szkoły Podstawowej na ze

  branie w formie indywidualnych konsultacji z nauczycielami dnia 15.01.2015 roku od

  godziny 17:00 do 18:00

   

   

 • Kolejne występy

  19.12.2014

   

  Kolejne występy.

   

  19 grudnia mali artyści z klas IV-VI po raz kolejny zaprezentowali widzom przygotowane przez siebie jasełka. Tym razem ich występ podziwiać mogli przedszkolacy, a następnie starsi Uczniowie z naszej szkoły. Obawy, związane z odbiorem widowiska przez najmłodszych członków naszej społeczności, okazały się na szczęście bezpodstawne.

  Zarówno maluchy, jak i Uczniowie starszych klas, z uwagą i skupieniem obejrzały cały występ. Komentarze, które raz po raz dało się usłyszeć z widowni, świadczyły o dużym zainteresowaniu. Aktorzy, grający role trzech króli, Maryi, Józefa, aniołów i wszystkich innych postaci, znakomicie wczuli się w rolę i potrafili przekazać prawdziwe emocje.

             Stres, którego tak obawiali się nasi artyści, zniknął, gdy tylko zgasły światła. Nic dziwnego, skoro piątkowe przedstawienie było już trzecim, które zaprezentowali widzom. Przed nami jeszcze kilka występów. O przebiegu każdego z nich z pewnością Państwa poinformujemy. Tymczasem życzymy Państwu WESOŁYCH ŚWIĄT!

   

                              Kolejne występy - Obrazek 1   Kolejne występy - Obrazek 2                                                                                                                                     Anna Baran

                                                                                                           Bogumiła Kupczyk

   

   

   

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im.Marii Konopnickiej
  Wierzbno 31
  66-340 Przytoczna
  woj.lubuskie
 • 95 7494323

GALERIE